Що таке ортопантомограма?
ОПТГ – це рентгенівський метод огляду зубощелепного апарату і м’яких тканин в ротовій порожнині. По-іншому процедуру ще називають панорамний знімок.
Візуалізація стану зубів дуже важлива для правильної діагностики – вона допомагає визначити проблеми ще на початковій стадії, поставити правильний діагноз і своєчасно розпочати лікування.
Услуга | Ціна | Акційна ціна |
---|---|---|
Ортопантомограмма (ОПТГ) для дітей до 14 років | 330 | |
Ортопантомограмма (ОПТГ) | 350 | |
Ортопантомограмма та ТРГ (одна проекція на вибір) | 370 | |
Ортопантомограмма та ТРГ (бокова та пряма проекція) | 740 |
Якісні знімки

Ортопантомограма дозволяє визначити:
- стан і положення кореня зуба;
- дефекти коронки;
- карієс;
- наявність / відсутність кісти і інших новоутворень;
- наявності зубів, що не прорізалися;
- дефекти роботи щелепи;
- стан лицьового нерва і носових пазух;
- стан пломб і каналів і т.д.
Такий метод діагностики використовується в багатьох сферах стоматології, включаючи ортопедичне і ортодонтичне лікування, а також серед терапевтів, хірургів, пародонтологов, імплантологів і т.д.
Основні показання до ОПТГ
До основних показань відносять:
- підготовку до виправлення прикусу: панорамний знімок дозволяє зробити висновки про те, чи є не прорізавших зуби, які можуть зіпсувати результат в подальшому, виявити запальні і інші захворювання навколо зубних тканин, що перешкоджають лікуванню;
- визначення вогнища запалення при болях, які поширюються на всю щелепу або більшу її частину;
- визначення конкретного захворювання, що провокує біль в області одного або декількох зубів;
- необхідність регулярного відстеження стану тканин, виняток вогнищ хронічної інфекції;
- контроль проведеного лікування, відсутності ускладнень ендодонтичних втручань, протезування.

Показання та протипоказання до проведення ортопантомограми
ОПТГ – безпечна і безболісна процедура, яка не викликає дискомфорт і проводиться досить швидко. При цьому саме такий знімок дає лікаря повне розуміння про стан зубів і щелепи.
Без рентгенівського знімка не обійтися на початку ортодонтичного лікування. Саме по ньому визначають особливості установки брекет-системи. Крім того, ортопантомограма зубів показана при:
- яскраво вираженим карієсі або тривалому пульпіті;
- травмах (переломи, вивихи) щелепного суглоба;
- доброякісних і злоякісних пухлинах;
- синуситі;
- сторонніх тілах в зубах і яснах.
Процедура показана також і для дітей – за допомогою знімка лікар може оцінити процес зростання і розвитку молочних зубів, дізнається, де вони будуть розташовуватися, який вони будуть форми і т.д.
Серед протипоказань до процедури (як і в будь-якому іншому випадку з рентгенівськими знімками): вагітність. Однак в деяких ситуаціях (коли користь ортопантомографії перевищує ризики) стоматолог може дозволити діагностику.

Як проводиться ортопантомограма?
Сам процес запам’ятовування знімка триває не більше 2 хвилин. На відміну від прицільного знімка, який показує тільки один зуб, ортопантомограма дає можливість комплексно розглянути ситуацію в ротовій порожнині і побачити проблеми, які себе ще не проявили симптомами.
Процедура проводиться в кілька етапів:
- Ви заходите в спеціальний кабінет, де на вас надягають свинцевий захисний фартух.
- Лікар закріплює між зубами пластиковий мундштук, який ви повинні міцно затиснути в роті.
- Ви стаєте на апарат і беретеся за його ручки двома руками. Підборіддя лягає на спеціальну підставку, яка закріплюється за зростом і стабілізує положення голови.
- Апарат запускається і обертається протягом кількох секунд, після чого зображення переноситься на спеціальну плівку (або папір) і диск.
Діагностичний центр Томограф 3D пропонує всі види стоматологічної діагностики, включаючи ортопантомограму. Ми використовуємо сучасне обладнання і пропонуємо найкращі ціни в Києві. Щоб записатися на процедуру, залиште замовлення на сайті або зателефонуйте за вказаним номером. Пам’ятайте, що правильна діагностика – це запорука постановки коректного діагнозу і успішного лікування зубів.

Підготовка до процедури
Одним з головних переваг процедури є те, що до неї не потрібна особлива підготовка. Єдине застереження – перед тим, як увійти до кабінету, де будуть робити знімок, необхідно зняти з себе всі металеві прикраси. До них відносяться все – від сережок у вухах до кулонів на шиї. В іншому випадку є ризик спотворення знімка, що призводить до неправильної діагностики і, відповідно, не так призначеного лікування.
Всі металеві прикраси ви залишаєте в кабінеті клініки, після чого заходите в спеціальне приміщення.
